Spoľahlivý partner zberateľov zlatých a
strieborných pamätných mincí a medailí

Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof
Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof

Zlatá horúčka na Klondiku - 125. výročie - strieborná minca 50 g Proof

Strieborná minca v unikátnom tvare ryžovacej panvice pripomína 125 rokov od vypuknutia zlatej horúčky na Klondiku

Skladom
209 €
 • 50 gramov rýdzeho striebra 999/1000
 • Unikátny konkávny tvar mince symbolizujúci ryžovaciu panvicu na zlato
 • Impozantný priemer 7 cm
 • Vložené nugetky zušľachtené rýdzim zlatom
 • Elegantná darčeková škatuľka
 • Iba 1999 exemplárov na celom svete

Detailný popis

Minca z rýdzeho striebra s impozantným priemerom 7 cm v unikátnom konkávnom tvare vytvára autentický dojem ryžovacej panvice, v ktorej sa leskne 7 nugetiek zušľachtených rýdzim zlatom. Reverz mince zobrazuje typický výjav ryžovania zlata dychtivými prospektormi pri riečisku Klondiku. Tento brilantný numizmat sa dodáva v elegantnom boxe a je tak ideálnym hodnotným darčekom pre vaše blízkych.

16. august roku 1896 sa navždy zapísal do dejín ako deň, ktorý odštartoval historicky najväčšiu mäsovú migráciu ľudí s cieľom hľadať nálezisko zlata. Američan George Carmack sa spolu so svojou manželkou a švagrami vydal chytať lososy na územie okolo rieky Klondike na severozápade Kanady. Aké bolo ich prekvapenie, keď vďaka informácii od zlatokopa Roberta Hendersona našli na tomto mieste veľké množstvo zlata. A túto prevratnú udalosť si, samozrejme, nenechali pre seba.

Správa o novom nálezisku zlata spôsobila vypuknutie zlatej horúčky nebývalých rozmerov. Tisíce prospektorov opustili svoje zamestnanie a rodiny a vydali sa na cestu za bohatstvom. V nasledujúcich troch rokoch sa do oblasti vydalo takmer stotisíc ľudí, objavil sa medzi nimi aj slávny spisovateľ Jack London. Na väčšinu nadšencov však čakalo sklamanie. Hŕba z nich neprežila náročnú cestu, oblasť bola pustá a nehostinná. Výnosné územia už boli zabrané prvými prichádzajúcimi a zlata rýchlo ubúdalo. Zlatokopom tak nezostalo nič iné, než ísť hľadať šťastie inam.

Špecifikácie

Krajina pôvodu Veľká Británia
Rok 2022
Nominálna hodnota 25 Libier
Limitácia 750 ks
Kov Zlato (Au)
Rýdzosť kovu 999,9/1000
Hmotnosť 7,80 g (1/4 oz)
Priemer 22 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Áno
 • Moja mincovňa SK  vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb., Občianskeho zákonníka
 • Objednávku môžu realizovať iba osoby staršie ako 18 rokov.
 • Objednávku obdržíte najneskôr do 14 dní.
 • Ponuka je platná do 31. 12. 2024 alebo do vypredania skladových zásob.
 • Všeobecné obchodné podmienky k dispozícii tu.
 • Každú obdržanú emisiu môžete odoslať späť v termíne do 14 dní od jej obdržania. Moja mincovňa SK Vám v takom prípade vráti náklady na obstaranie emisie.

Mohlo by sa vám páčiť