Spoľahlivý partner zberateľov zlatých a
strieborných pamätných mincí a medailí

Prvá republika
Prvá republika Prvá republika Prvá republika Prvá republika Prvá republika Prvá republika Prvá republika

Prvá republika

20 rokov samostatného Československa na exkluzívnych razbách z rýdzeho striebra v jedinečnej kolekcii

Skladom
119,90 €
  • Najvýznamnejšia udalosť našich novodobých dejín na pamätnej razbe z rýdzeho striebra 999/1000
  • Najvyššia kvalita razby Proof
  • Certifikát autentickosti a výpravná príbehová karta
  • Reprodukcia tematického dobového artefaktu ZADARMO
  • Exkluzívne v Moja mincovňa SK

Detailný popis

Dvaja významní producenti pamätných mincí a medailí, Tatra mincovňa a Bohemia mincovna, spojili svoj um a know-how pri tvorbe originálnej razby z rýdzeho striebra, ktorá vzdáva poctu vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov.

Vývoj návrhu prednej aj zadnej strany pamätnej razby opisuje medailér MgA. Miroslav Schovanec:
„Pomerne rýchlo bolo jasné, že zadnej strane razby bude dominovať tzv. združený znak légií, ktorý sa v prvých dvoch rokoch nového štátu používal ako provizórny štátny znak. Vzdávame tým poctu všetkým statočným legionárom, ktorí hrdinsky bojovali za ešte neexistujúci štát. Motív na averznej strane razby vzišiel z dlhšej diskusie, ktorej konsenzom bola kombinácia portrétov Tomáša Garriquea Masaryka a Milana Rastislava Štefánika s ich podpismi. Títo dvaja členovia triumvirátu Masaryk − Beneš − Štefánik zároveň symbolizujú spojenie Čechov a Slovákov v novovzniknutej republike, ktorej typický obrys doplnený o lipové lístky a trikolóru je tiež súčasťou výslednej kompozície. Veľkú pozornosť sme tiež venovali výberu ornamentov na pozadí a typu písma, ktoré podľa môjho názoru názorne podčiarkujú ‚prvorepublikový' dojem z celého návrhu.“  

Vznik republiky, najvýznamnejšia udalosť našich novodobých dejín, odštartoval dvadsaťročie úchvatného technologického, priemyselného a kultúrneho rozvoja, ktorý nás fascinuje a inšpiruje dodnes. Týmto obdobím vás budú sprevádzať razby z rýdzeho striebra v novej exkluzívnej kolekcii Prvá republika

Pamätná strieborná razba Vznik republiky uvádza exkluzívnu kolekciu Prvá republika. Objednaním pamätnej striebornej razby Vznik republiky si zakladáte fascinujúcu kolekciu Prvá republika. Ďalšie strieborné pamätné razby z kolekcie budete dostávať v približne mesačnom intervale každú za cenu 119,90 EUR + 5,90 EUR poštovné a balné. Kolekcia teraz obsahuje 10 kusov strieborných pamätných razieb, v budúcnosti sa však môže rozširovať. Viac informácií o kolekcii nájdete tu. Podmienky objednávky si môžete prečítať tu.

 

Špecifikácie

Krajina pôvodu Česká republika
Rok 2024
Limitácia 1918 kompletných kolekcií
Kov Striebro (Ag)
Rýdzosť kovu 999/1000
Hmotnosť 20 g
Priemer 40 mm
Kvalita Proof
Mincovňa Bohemia mincovna a Tatra mincovna
Certifikát pravosti Áno

ÁNO, objednávam si prvú pamätnú razbu Vznik republiky z kolekcie Prvá republika, ktorá ku dňu odoslania objednávky obsahuje 10 razieb, za cenu 119,90 EUR (+ 5,90 EUR poštovné a balné). Spolu s tým si objednávam celú kolekciu razieb Prvá republika, pričom jednotlivé razby budem dostávať približne raz mesačne za cenu 119,90 € (+ 5,90 € poštovné a balné). Beriem na vedomie, že pri každej z týchto razieb môžem odstúpiť od kúpnej zmluvy do 14 dní od doručenia razby. Rovnako tak môžem odber kolekcie Prvá republika kedykoľvek ukončiť. Oboje môžem urobiť písomne, telefonicky alebo e-mailom vyhlásením voči spoločnosti Moja mincovňa SK, s. r. o. Ponuka Moja mincovňa SK, s. r. o. je platná do 31. 12. 2024 alebo do vypredania zásob. Objednávku môže urobiť iba osoba staršia ako 18 rokov.

Odoslaním objednávky potvrdzujem, že som sa oboznámil/a s obchodnými podmienkami spoločnosti Moja mincovňa SK, s.r.o. dostupnými tu, rozumiem im, súhlasím s nimi a zaväzujem sa nimi riadiť.

Pamätné strieborné razby exkluzívnej kolekcie Prvá republika vás prevedú dvadsaťročným obdobím úchvatného technologického, priemyselného a kultúrneho rozvoja, ktoré sa odštartovalo vznikom samostatného Československa. 

Spoločnej zadnej strane razieb z rýdzeho striebra dominuje tzv. združený znak légií, ktorý sa v prvých dvoch rokoch nového štátu používal ako provizórny štátny znak. Reverz razby vyjadruje poctu statočným mužom, ktorí hrdinsky bojovali za ešte neexistujúci štát.

Averzné strany strieborných pamätných razieb nesú originálne umelecké spracovanie vybraných prvorepublikových motívov z oblasti kultúry, priemyslu, ale aj politického a športového života, napríklad: Baťov Zlín, Matica slovenská, Filmové ateliéry, Strahovský štadión a ďalšie. 

Objednávkou kolekcie získate bohaté príslušenstvo úplne ZADARMO: 

  • Luxusný zberateľský album na dôstojné uloženie numiziem dostanete spolu s treťou zásielkou zbierky. Okrem pamätných razieb si doň budete môcť zakladať výpravné príbehové karty so zaujímavými informáciami o každom motíve.
  • Certifikát autentickosti, ktorý je zárukou pravosti, pôvodu a technických špecifikácií, dostanete ku každej pamätnej razbe.
  • V každej zásielke navyše dostanete úplne ZADARMO reprodukciu dobového artefaktu, ktorý vám dokonale priblíži atmosféru prvej republiky.
  • Sprievodný list vám pošleme s každou medailou.

Navyše, počas celého obdobia zbierania kolekcie máte prednostné právo na nákup dvoch pamätných razieb z rýdzeho zlata za výrazne zvýhodnenú cenu. Zlatými razbami s motívmi národného stromu lipy a československej vlajky si dokonale korunujete svoju kolekciu Prvá republika.

Mohlo by sa vám páčiť